İç Anadolu Kariyer Fuarı İKAF'22'ye Davet

Değerli Öğrencilerimiz/Mezunlarımız, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, bölgemizdeki 13 paydaş üniversite ile birlikte üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşecek İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı (İKAF’22) 16-17 Mart tarihlerinde Erciyes Kültür Merkezi (EKM)’de düzenlenecektir.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek fuara 250’i aşkın firma, kurum ve kuruluşun stant açarak katılacağı ve İç Anadolu Bölgesi’ndeki şehirlerden 25.000’den fazla öğrencinin fuarı ziyaret edeceği ön görülmektedir.

Fuar kapsamında firma, kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkanları elde edecek, öğrencilerimiz de iş ve staj imkanlarının yanı sıra düzenlenecek söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve örnek olay incelemeleri ile sektör öğrenci buluşmalarından faydalanabilecekleridir. Bu büyük organizasyon hakkında daha kapsamlı bilgilendirmeye https://ikaf.erciyes.edu.tr/ İKAF’22 web sitesinden erişebilirsiniz.

Fuar kapsamında katılım sağlayacak öğrencilerimizin ve mezunlarımızın öncelikle henüz üye olmamışlarsa Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği 'Yetenek Kapısı'na https://www.yetenekkapisi.org linkinden üye olmaları gerekmektedir. Yetenek Kapısına kayıt yapan öğrenciler İç Anadolu Kariyer Fuarına da kaydolduktan sonra alacakları QR kodunu fuar girişinde okutarak katılım sağlayabileceklerdir. Kariyer fuarına nasıl kayıt olunacağı ekteki infografikte detaylıca açıklanmaktadır.

Tüm öğrenci ve mezunlarımızı 16-17 Mart tarihlerinde Erciyes Kültür Merkezi (EKM)’de düzenlenecek İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarına katılmaya davet ediyoruz.